Migracja do Magento 2

Home > Blog > Migracja do Magento 2

Migracja do Magento 2

Magento to platforma typu Open Source dla sklepów internetowych, która pozwala na stworzenie zaawansowanej platformy sprzedażowej. Jest to również drugi pod względem popularności silnik e-commerce zaraz po WooCommerce. Nie licząc platform działających jako usługa (SaaS) takich jak Shopify. Magento w wersji pierwszej nie jest jednak bez wad, które Magento 2 w większości eliminuje. Jednym z grzechów głównych jest zapotrzebowanie na zasoby serwera. Oprogramowania tego nie uruchomimy na hostingu współdzielonym. W praktyce eliminuje to jego wykorzystanie przez mniejsze sklepy internetowe. Dopiero rozpoczynające przygodę z e-commerce. Natomiast jeżeli prowadzimy już naszą sprzedaż w oparciu o Magento nadszedł właściwy moment na migrację do Magento 2 lub rozejrzenia się za alternatywą. Dlaczego migrować do Magento 2?

  • Koniec wsparcia - z końcem czerwca 2020 r. zakończył się okres wsparcia przez twórców systemu. Oznacza to że projekt nie będzie już rozwijany o nowe funkcjonalności, nie będzie naprawy błędów a co najważniejsze nie będą wydawane latki bezpieczeństwa. W dłuższej perspektywie czasu może to doprowadzić do narażenia sklepu na ataki hakerskie, unieruchomieniem sklepu a także na wyciek danych.
  • Lepsza wydajność - silnik Magento 2 został całkowicie przepisany od nowa co w znacznym stopniu poprawiło jego wydajność. Badania pokazują realny spadek zapotrzebowania na zasoby o 20% co możemy przełożyć na zwiększenie obsługi ruchu, bądź oszczędności na infrastrukturze serwerowej.
  • Nowy panel administracyjny - nowy panel został zaprojektowany od podstaw zgodnie z panującymi obecnie trendami. Stary panel Magento stwarzał problemy nawet tym najbardziej zaawansowanym użytkownikom. Z nowym panelem przybyły też nowe narzędzia analityczne.
  • Większą elastyczność
  • Wersja mobilna
  • Integracja